Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
 
Kulturomaniak

KULTUROMANIAK 2017
XI Wojewódzki Przdegląd Twórczości Artystycznej

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi dostarczenia nagrań wideo fragmentów utworów zgłoszonych do konkursu w I etapie „Kulturomaniaka” informujemy i przypominamy, że nagranie ma być jedynie zapowiedzią i zaprezentowaniem fragmentu występu. Podany w regulaminie czas trwania nagrania jest czasem maksymalnym. Jeżeli do zainteresowania jurorów i pokazania swoich mocnych stron wystarczającym czasem będzie np. jedna minuta lub dwie, wystarczy przesłanie nagrania tej długości. Natomiast jeśli cała prezentacja trwa w kategoriach śpiew, taniec poniżej 3 minut, a w kategorii teatr poniżej 5 minut, możliwe jest załączenie nagrania całego występu albo jego fragmentu.

W kategorii teatr w I etapie nacisk będzie położony na grę aktorską, dykcję i relacje pomiędzy aktorami, nagranie nie musi więc być wykonane na scenie z teatralnym oświetleniem i dekoracjami. Również w kategoriach taniec i śpiew nagranie nie musi być wykonane na scenie, może to być występ w dowolnym pomieszczeniu.

regulamin
karta zgłoszeniaNajwiększym  konkursem organizowanym przez Gminne Centrum Kultury jest Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej – Kulturomaniak, który jest skierowany do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Specyfika przedsięwzięcia polega na połączeniu czterech dziedzin sztuki: plastyki, teatru, tańca i śpiewu.

Konkurs zaczynał jako impreza gminna pod patronatem wójta gminy Mrozy Dariusza Jaszczuka, od  2008 roku rozszerzono zakres jego działania na szczebel powiatowy, od tego czasu przegląd corocznie zyskiwał patronat starosty mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego. Natomiast w 2009 roku stał się przedsięwzięciem o charakterze wojewódzkim, objętym patronatem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Kulturomaniak powstał, aby promować talenty artystyczne, wspierać   
i animować interdyscyplinarną działalność kulturalną, integrować utalentowane osoby oraz aby promować gminę Mrozy na Mazowszu. 
Ponadto stanowi niebywałą okazję do wymiany pomysłów między instruktorami, choreografami i uczestnikami.______________________

 ARCHIWUM:


KULTUROMANIAK 2016
Juileuszowa X edycja

KULTUROMANIAK 2015

relacja FINAŁ
relacja PRZEGLĄD


KULTUROMANIAK 2014 
Przegląd
Finał 


logo_gck
Uwaga!
Znaleziono telefon komórkowy pozostawiony na sali kinowej (NOKIA). Właściciela prosimy o kontakt z biurem GCK. ______________________ Florystyka: od 21 marca w godzinach 18.00-19.30. ______________________ Zumba gr.2 - zajęcia zostają zawieszone. Zapraszamy do grupy 1 lub 3. _______________________ Latino solo - terminy zajęć w marcu: 1.03, 8.03, 15.03 oraz 29.03. _______________________ Wybuchowe odkrycia - terminy zajęć w marcu: 8.03 oraz 22.03. _______________________ Bajkografia - terminy zajęć w marcu: 15.03 oraz 29.03. _____________________ Ponownie zapraszamy na zajęcia w piątki: Projektowanie i szycie ubrań grupa początkująca - w godz. 14:30-16:00, Projektowanie i szycie ubrań grupa zaawansowana - w godz. 16:00-17:30, Maszynoszycie - w godz. 17:30-19:30, Decoupage/Papierowa wiklina - w godz. 19:30-21:00. Zajęcia Sztukmistrzowie w dalszym ciągu pozostają zawieszone. _________________________ Wszystkim uczestnikom przypominamy o konieczności złożenia pisemnej deklaracji oraz uiszczenia opłaty za zajęcia. _________________________ Przypominamy o uregulowaniu wszelkich zaległych płatności za zajęcia.

Kino Mikroklimat